Newsletter Politechniki Białostockiej

Politechnika Białostocka

5 lipca 2024
Nowe władze Politechniki Białostockiej

Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB powołała prorektorów i dziekanów wydziałów Politechniki Białostockiej w kadencji 2024-2028.

1,4 mln euro wsparcia Komisji Europejskiej na współtworzenie Uniwersytetu Europejskiego

Politechnika Białostocka dołączyła do grona Uniwersytetów Europejskich! Wspólnie z uczelniami partnerskimi z ośmiu krajów UE utworzy Uniwersytet Across "European University for Cross-Border Knowledge Sharing".

Międzynarodowa Szkoła Letnia dotycząca budownictwa zrównoważonego

Wśród uczestników: studenci z Hiszpanii, Włoch, Litwy i Polski.

Międzynarodowa Szkoła Letnia dotycząca architektury wernakularnej

W zajęciach uczestniczyło 20 studentów i 6 wykładowców z uczelni z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Rumunii i Litwy.

Stypendia przemysłowe dla studentów Wydziału Elektrycznego

Co najmniej 10 stypendiów fundowanych przez przedsiębiorstwa to dodatkowe wsparcie finansowe dla studentów studiów stacjonarnych I st. wszystkich kierunków, jakie prowadzi Wydział Elektryczny.

45-lecie pracy naukowo-dydaktycznej prof. PB Karola Aniserowicza

Dr hab. inż. Karol Aniserowicz, prof. PB jest wieloletnim pracownikiem Politechniki Białostockiej, uczonym cieszącym się uznaniem w krajowym i międzynarodowym środowisku naukowym.

Baza Ekspertów PB już działa

Dzięki Bazie Ekspertów PB możemy wspólnie promować Wasze dokonania naukowe w przestrzeni publicznej. Naszym celem jest wspieranie wizerunku Uczelni, na który istotny wpływ mają aktywni naukowcy. Dołączcie do Bazy.

Dodatkowe stypendia dla studentów i doktorantów

Na podstawie porozumienia pomiędzy Przewodniczącym Parlamentu Studentów Politechniki Białostockiej a Rektor Politechniki Białostockiej, studenci mogą otrzymać o jedną wypłatę stypendium więcej w bieżącym roku akademickim.

1Mamy dwie studentki- medalistki Mistrzostw Polski

Mamy dwie studentki- medalistki Mistrzostw Polski
Zuzanna Maślana i Martyna Karwowska zdobyły medale na Jubileuszowych 100. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce!

Innowacje w inżynierii ekologicznej

Konferencja "Innowacje w inżynierii ekologicznej"
Politechnika Białostocka zorganizowała konferencję "Innowacje w inżynierii ekologicznej", aby wspólnie z przedsiębiorstwami podzielić się najnowszymi odkryciami w zakresie dbania o środowisko.

Letnia ramówka Radia AKADERA

W wakacje 2024 ekipa radiowa stacji Politechniki Białostockiej w oprawie muzycznej wykorzystuje elementy sztucznej inteligencji. Wakacyjnym głosem stacji jest Maciej Nerkowski, znany białostocki aktor i śpiewak musicalowy i operowy. A wszystko pod hasłem "Płyń na fali z Radiem AKADERA".

We wtorek wielka premiera!

Premiera pierwszego w serii auta klasy Formula Student o napędzie hybrydowym odbędzie się 9 lipca 2024 roku w Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Dni Otwarte Osiedla Akademickiego

Od 17 do 23 lipca 2024 r. będzie można zwiedzić domy studenta ALFA i GAMMA, a także zapytać o zasady zakwaterowania w akademikach.

Nowy festiwal muzyczny na naszym kampusie

Dla Ciebie to nowy festiwal muzyczny, jaki odbędzie się na początku września na kampusie Politechniki Białostockiej w dniach 6 i 7 września 2024 roku. Uczelnia jest partnerem wydarzenia.

Konkurs na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej

Termin składania zgłoszeń w rekrutacji wewnętrznej upływa w dniu 19 lipca 2024 r. o godz. 15:30.

Pakiety medyczne z PZU w PB

Dziś, 5 lipca, o godz. 11:30 na spotkaniu w budynku rektoratu w Auli 12B będzie można poznać szczegóły oferty pakietów medycznych uprawniających do bezpłatnego korzystania z dostępu do lekarzy specjalistów - bez kolejek i bez skierowań oraz do wykonania badań diagnostycznych w ramach dostępnych u ubezpieczyciela placówek medycznych na terenie całego kraju.

Ślub na dobry początek

Od premiery dramaty Witolda Gombrowicza Teatr Wierszalin rozpoczyna interdyscyplinarny festiwal "Między wierszami".

Biuro prasowe PB

Biuro Prasowe = wsparcie medialne
Czekamy na informacje od Was pod adresem: biuroprasowe@pb.edu.pl

Politechnika Białostocka