Newsletter Politechniki Białostockiej

13 września 2024
Pierwsze posiedzenie Senatu Politechniki Białostockiej XVII kadencji

1. posiedzenie Senatu Politechniki Białostockiej XVII kadencji
Senatorowie powołali cztery komisje stałe. Zgodzili się też na wprowadzenie zmian organizacyjnych na Wydziale Architektury. Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej oficjalnie pogratulowała stypendystom Ministra Nauki.

Dziś Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2024

Politechnika Białostocka przedstawi 29 kierunków studiów I stopnia. Swój potencjał zaprezentują koła naukowe i jednostki ogólnouczelniane.

Czy most z cieniutkich rurek przeniesie tonę?

Zespół studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Konstruktor z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej chce wygrać międzynarodowy konkurs mostów stalowych BRICO 2024 w Estonii.

Za nami 1st International Young Researchers Conference

Spotkanie młodych naukowców odbyło się na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej w dniach 4-6 września 2024 r.

Politechnika Białostocka na Lubelskim Salonie Maturzystów 2024

29 kierunków studiów I stopnia promowaliśmy podczas Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2024.

Podlaskie dziedzictwo drewniane- piękne

"Podróże po drewnianym Podlasiu" inspiracją konkursu "Piękne jak malowane"
231 prac wpłynęło na konkurs plastyczny pt. "Podlaskie dziedzictwo drewniane- piękne "jak malowane". Przedsięwzięcie było zainspirowane działaniami Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, skupionymi wokół ochrony wartości materialnych i niematerialnych dziedzictwa Podlasia.

Politechnika Białostocka na Salonach Maturzystów 2024

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie poszukują informacji o kierunkach studiów i zasadach rekrutacji na uczelnię, a wyniki rekrutacji potwierdzają, że chcą studiować w Białymstoku.

Szkoła Pełna Aktywności z Politechniką Białostocką

Nasza Uczelnia włączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej wśród uczniów aktywność fizyczną.

1VRmuseum, czyli cyfrowa galeria sztuki naszych studentów

VRmuseum, czyli cyfrowa galeria sztuki naszych studentów
21 września będzie można obejrzeć wystawę prac 3D, a także 2D w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej oraz w Galerii im. Sleńdzińskich.

Turniej szkół ponadpodstawowych w Politechnice Białostockiej

Po raz pierwszy w historii projektu zawody zostaną zorganizowane w Białymstoku w obiektach sportowych Politechniki Białostockiej.

Dla Ciebie Festiwal przyciągnął na kampus setki fanów

Nasza Uczelnia była oficjalnym partnerem nowego festiwalu muzycznego w Białymstoku.

Bezpłatne premiery teatralne

Międzynarodowa produkcja „Superheroes” i kameralny Teatr Czrevo zapraszają na bezpłatne premiery swoich spektakli.

Biuro prasowe PB

Biuro Prasowe = wsparcie medialne
Czekamy na informacje od Was pod adresem: biuroprasowe@pb.edu.pl

Politechnika Białostocka