Newsletter Politechniki Białostockiej

Politechnika Białostocka

18 października 2024
2. posiedzenie Senatu Politechniki Białostockiej XVII kadencji

Centrum Transferu Technologii to nowa, ogólnouczelniana jednostka organizacyjna, która będzie funkcjonowała w pionie Prorektora ds. Rozwoju.

Mamy 6. miejscu w Polsce w rankingu Times Higher Education 2025

Jesteśmy jedyną niemedyczną podlaską uczelnią sklasyfikowaną w rankingu.

Akademickie Dni Dydaktyki 2024

Tegoroczna edycja będzie pełna atrakcyjnych warsztatów oraz indywidualnych spotkań z psychologiem oraz mediatorem. Potrwa od 4 do 8 listopada.

VII East Design Days już 24-25 października 2024 roku

Temat wiodący - "Kreatywność w Erze Cyfrowej". Będzie też wystawa "Beksiński cyfrowy".

INNOSPIN EDYCJA 2

Wymierny efekt konkursu "INNOSPIN EDYCJA 2"
Trwają ostatnie poprawki demonstratora światłowodowego, szerokopasmowego źródła ASE pracującego w paśmie 2 μm z regulowaną płynnie mocą wyjściową.

Odkryj meczety w Bohonikach i Kruszynianach

Studentki z koła naukowego „mała ARCHITEKTURA” wraz z dr inż. arch. Magdaleną Sulimą przygotowały książeczkę dla dzieci przybliżającą kulturę podlaskich muzułmanów.

Tutorzy Politechniki Białostockiej z nowymi certyfikatami

10 nauczycieli akademickich Politechniki Białostockiej zakończyło certyfikowane szkolenie Collegium Wratislaviense i zostało Akredytowanymi Praktykami Tutoringu.

Karta Absolwenta Politechniki Białostockiej

Zachęcamy do przystąpienia do projektu Stowarzyszenia Absolwentów PB i zamówienia spersonalizowanej Karty Absolwenta Politechniki Białostockiej!

Ponad 300 uczestników Akademickiej Doby Sportu 2024

Najmłodszy uczestnik Akademickiej Doby Sportu w Politechnice Białostockiej miał 13 lat, a najstarszy – ponad 60 lat!

Piknik w Cyklarium Słoboda

Na kampusie Politechniki Białostockiej część nieformalnych terenów zielonych została zamieniona w ogród biocenotyczny wraz ze strefą relaksu.

ALO PB podsumowało sukcesy uczniów

Tak Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej uczciło w tym roku Dzień Edukacji Narodowej.

Ponad 220 osób na Welcome Dinner

Udział wzięli studenci Programu Erasmus+, full time oraz studenci Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej ISE.

Bezpłatne konsultacje biznesowe

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej zaprasza studentów, doktorantów, absolwentów oraz pracowników naukowych Politechniki Białostockiej.

Zapisy na Podlaskie Dni Matematyki

50 wydarzeń dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów i pasjonatów matematyki i jej zastosowań zaplanowano na 22-25 października 2024 roku.

VI Konferencja Kół Naukowych Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA

Gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się 23-25 października 2024 r. jest Politechnika Białostocka.

Maturanek – Poranek Maturzysty już 25 października

Przekażmy wszystkim zainteresowanym informację o naszej akcji promującej Uczelnię jako miejsce wspierające maturzystów.

Profilaktyka zdrowia psychicznego

Wykład psycholożki Pauliny Danielak „Kiedy umysł nie daje spokoju…Jak „odklejać się” od swoich myśli i lęków?” odbędzie się w piątek, 25 października, o godz. 12:15 w Auli 449 na Wydziale Mechanicznym.

Testowe dostępy do baz i narzędzia do korekty tekstów

Nasza Biblioteka proponuje testowy dostęp do narzędzia do korekty tekstów naukowych w języku angielskim, baz tekstów i nauki projektowania architektonicznego.

Dołącz do Bazy Ekspertów PB

Napisz na adres mailowy: biuroprasowe@pb.edu.pl. Skontaktujemy się z Państwem, podając niezbędne informacje i formularz do wypełnienia. Umówimy się również na profesjonalną sesję fotograficzną.

Koncertowy weekend w mieście

W piątek VIII Koncert Listy Przebojów Kultowej Akadery, Happysad, Białystok Blues Session i Tribute to Wodecki, a w niedzielę wielka Messa da Requiem Giuseppe Verdiego!

Biuro prasowe PB

Biuro Prasowe = wsparcie medialne
Czekamy na informacje od Was pod adresem: biuroprasowe@pb.edu.pl

Politechnika Białostocka